يکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۲۸ - ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷
 
سرخط خبرها
 
نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷
روسیه پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید یکساله مهلت تحقیقات کمیته بین‌المللی درباره تسلیحات شیمیایی سوریه را وتو کرد و در مقابل پیش‌نویس قطعنامه خودش نیز که در همین باره به شورای امنیت ارائه شده بود، رای نیاورد.
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۶
پس از دیدار موگابه با فرماندهان کودتا و رد احتمالی کناره‌گیری از ریاست جمهوری زیمبابوه، سرنوشت او و نیز آینده قدرت در این کشور همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است.
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴
معاون وزیر خارجه آمریکا در سفر به خارطوم اعلام کرد که واشنگتن برای حذف نام سودان از لیست "کشورهای حامی تروریسم" آماده است. سودان نیز آمادگی خود را برای قطع تمامی روابط با کره شمالی جهت اثبات حسن نیت خود در قبال آمریکا اعلام کرد.
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی از تیم ملی ایران به عنوان یکی از شانس‌های اصلی این قاره برای درخشش در جام جهانی یاد کرد.
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۰
سخنگوی کرملین گزارش رسانه‌های ترکیه مبنی بر میزبانی روسیه برای نشست با مقامات ایران و ترکیه در خصوص سوریه که قرار است 22 نوامبر برگزار شود را تأیید کرد.
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸
وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که «هرگونه تجاوز سیاسی خارجی علیه لبنان نتایج عکس به همراه خواهد داشت و به ضرر همه ما خواهد بود.»
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح از ابتدای وقوع زلزله به سرعت پای کار آمده و جانانه فعالیت کردند.
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله انتحاری امروز در کابل را محکوم و با دولت، ملت و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
رؤسای سازمان‌های بشر دوستانه سازمان ملل، درباره اوضاع انسانی در یمن هشدار دادند و از ائتلاف عربستان سعودی خواستند به محاصره کامل یمن پایان دهد.
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۹
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه در مواقع سخت و لحظات بحران حضور داشته و تا زمان تأمین کامل نیازهای مردم کنار آن‌ها هستیم، گفت:حدود 1900 روستا تحت تاثیر زلزله بوده‌اند که وظیفه امدادرسانی و بازسازی آنها به‌عهده سپاه است.
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۷
مسئول کنترل بانک اتریش با بیان اینکه دلار را در فعالیت‌های اقتصادی با ایران حذف می‌کنیم، گفت:فعالان اقتصادی ما نگران تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا هستند.
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۵
سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: پرونده خانم نازنین زاغری و موضوع پرداخت بدهی دولت بریتانیا به ایران دو مسئله جدا از یکدیگر هستند و هیچ ارتباطی بین آنها وجود ندارد و هرگونه ارتباط دادن این موضوعات به یکدیگر کاملا خلاف و مردود است.
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۲
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه لازم است سریعا نسبت به رفع نیازهای اولیه آسیب‌دیدگان غرب کشور اقدام شود تا مصیبت برای این عزیزان مضاعف نشود، گفت: باید کاری کرد که مصیبت‌دیدگان به‌جز مصیب وارده در اثر زمین‌لرزه دغدغه دیگری نداشته باشند.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰
مردم کرواسی دوست ندارند تیم ملی کشورشان در جام جهانی با ایران هم‌گروه شود.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶
سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از اولین قرص هوشمند دنیا را موسوم به "Abilify MyCite" که قابلیت ردیابی شدن در بدن و اطلاع به پزشک مبنی بر مصرف یا عدم مصرف دارو دارد، صادر کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳
تعدادی از دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت ایران به منظور کمک به زلزله زدگان غرب کشور و کمک به ساخت سرپناه موقت برای آنها اعلام آمادگی کردند.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
سومین جلسه دادستانی تهران با موضوع آسیب‌های اجتماعی در سال 1396، با حضور تعدادی از معاونان دادستان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران، فرمانده پلیس ‌اخلاقی ناجا، برخی فرماندهان پلیس تهران بزرگ و نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی به ریاست دادستان تهران برگزار شد.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
ارتش زیمبابوه اعلام کرد، رابرت موگابه از ریاست جمهوری بر کنار و در بازداشت قرار گرفته و "امرسون منانگاگوا" به عنوان رئیس جمهور موقت جای او را گرفته است.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۳
یک دیپلمات فرانسوی اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور امروز با سعد حریری دیدار خواهد کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۶
رئیس‌جمهور لبنان تأکید کرد که بعد از ۱۲ روز از رفتن سعد حریری به ریاض، دیگر توجیهی برای عدم بازگشت او وجود ندارد و ما معتقدیم که او در عربستان بازداشت شده است.