پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۹ - ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸
 
سرخط خبرها
 
نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۹
چند دستگی در طالبان و پیدایش هسته‌های خرد تندرو که منشعب از این جریان است، پرونده صلح افغانستان را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۴
رییس‌جمهوری روسیه در رابطه با ازسرگیری مذاکرات با واشنگتن و لغو تصمیم آمریکا مبنی بر خارج شدن از توافق منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد ابراز امیدواری کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۳
نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی از اینکه مجوز انتقال کمک‌های مالی قطر به حماس را صادر کرده، دفاع کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۹
مجله آمریکایی «فارین پالسی» با هشدار نسبت به افزایش فقر و اوضاع وخیم معیشتی در جنوب عراق بر تقویت خواسته‌ها برای استقلال این استان در سطح یک اقلیم تأکید کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸
سخنگوی حزب کارگر بریتانیا گفت که این حزب به «برگزیت کور» رای نخواهد داد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۷
رئیس‌جمهوری آمریکا با همتای ترک خود درباره چگونگی واکنش به قتل روزنامه‌نگار سعودی که در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد، گفت‌وگو کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴
رئیس‌جمهوری عراق برای دیدار رسمی از کویت عازم این کشور شد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵
یک پایگاه خبری پیونگ‌یانگ نسبت به پیامد اقدام سئول برای مشارکت در وضع قانون جدید آمریکا در محکومیت حقوق بشر در کره‌شمالی و جسارت به رهبر آن هشدار داد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸
وزیر امور خارجه امارات با تکرار ادعای پیشین خود از آمریکا خواست که تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کند.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۹
وزیر خارجه فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با ظریف بر عزم پاریس و سایر کشورهای اروپایی در بهره‌مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام و ایجاد سازوکارهای ویژه تأکید کرد.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۴
اداره امنیت فرانسه با انتشار جزئیات بیشتری از طرح نافرجام حمله به رئیس جمهور این کشور از پیدا شدن یک اسلحه، چاقو و چاشنی‌های نارنجک و ارتباط دستگیرشدگان با یک گروه افراطی خبر داد.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰
وزیر خارجه در واکنش به توهین همتای آمریکایی خود علیه مردم ایران، تصریح کرد: ایران علیرغم تلاش‌های آمریکا و بدون قربانی کردن حق حاکمیت خود به پیشرفتش ادامه می‌دهد.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸
پس از اعلام اینکه گزینه جمهوری‌خواهان با اختلاف 2 دهم درصد، برنده انتخابات سنا در فلوریدا شده، فرماندار این ایالت دستور بازشماری آراء را صادر کرد.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۶
نماینده ترکیه در سازمان ملل متحد ایجاد اصلاحات در شورای امنیت و شفافیت کاری آن‌را خواستار شد.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۵
یکی از شبکه‌های خبری ارمنستان در خصوص تبعات احتمالی تعامل شهروندان ارمنی با بانک ملت شعبه ایروان، از سفارت آمریکا سوالی پرسیده و آمریکایی‌ها در پاسخ گفته‌اند که از دوستانشان، انتظار حمایت از تحریم‌های ایران را دارند.
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
وزیر خارجه فرانسه در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف به او گفت که باید با در نظر گرفتن تحریم‌های جدید آمریکا، راهی برای ادامه تعامل مالی اروپا و ایران پیدا کرد
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۶
انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا شب پیش برگزار شد. نتیجه همانطور بود که انتظارش می‌رفت. دموکرات‌ها برای اولین بار از سال ۲۰۱۰ به این سو کنترل مجلس نمایندگان را در دست می‌گیرند و جمهوریخواهان همچنان کنترل مجلس سنا را نگه می‌دارند.
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
ادوارد اسنودن،‌ افشاگر اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: تکنولوژی ساخته شده توسط یک شرکت اسرائیلی که برای رد گیری گروهی از خبرنگاران در مکزیک و دیگر مناطق مشکل‌دار مورد استفاده قرار گرفته، برای ردیابی جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار کشته شده عربستانی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دیدار از پیش اعلام شده پامپئو با مقام‌های کره شمالی که قرار بود طی روزهای آتی صورت گرد به تعویق افتاده است.
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۲
یک رسانه ایتالیایی گزارش داد که ولیعهد عربستان برای مقابله با فشارهای آمریکا، به رژیم صهیونیستی و مسیحیان پروتستان پناه آورده است.