هر خبر یک بهانه و وسیله برای واکنش

 
 
توصيه مطلب
۴
 
کد مطلب: 5339
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۹
رادیودیروز بررسی می کند:
پشت پرده ی حمایت رادیوفردا از زلزله زدگان آذربایجان
 
رادیودیروز : با گذشت چند هفته از زلزله ی آذربایجان شرقی ، رادیوفردا که وابسته به ارگان رسمی سازمان جاسوسی آمریکا ( سیا ) می باشد همچنان به موضوع زلزله می پردازد و ضمن حمایت از زلزله زدگان آن خطه دائما از روند کمک رسانی به مردم آن منطقه انتقاد می کند و نظام را مورد هجمه قرار می دهد .
به گزارش رادیودیروز با وجود اینکه چند هفته از زلزله ی آذربایجان شرقی می گذرد و علی رغم اینکه طی روز های اخیر بیشتر اخبار متمرکز بوده است روی اجلاس عدم تعهد ها در تهران ، رادیوفردا که وابسته به ارگان رسمی سازمان جاسوسی آمریکا ( سیا ) می باشد همچنان به موضوع زلزله می پردازد و ضمن حمایت از زلزله زدگان آن خطه دائما از روند کمک رسانی به مردم آن منطقه انتقاد می کند و نظام را مورد هجمه قرار می دهد .
پشت پرده ی حمایت رادیوفردا از زلزله زدگان آذربایجان
اما علی رغم اینکه از همان ابتدای زلزله تمام دستگاههای حکومتی مسئول و بعضا حتی غیر مسئول برای کمک به آسیب دیدگان بسیج شده اند و تا به امروز با حداکثر توان در حال امدادرسانی هستند ولی به دلیل پراکندگی بسیار زیاد و متفرق بودن روستاهای آسیب دیده و نیز عمق فاجعه عملیات امداد رسانی و کمک رسانی به مردم باید ادامه یابد .
از سوی دیگر عملیات امداد و کمک رسانی به آسیب دیدگان بلایای طبیعی همچون زلزله یا طوفان در پیشرفته ترین کشور های دنیا هم با گذشت زمان و طولانی شدن روند کمک رسانی مواجه است . به عنوان مثال بعد از گذشت چندین سال هنوز آسیب دیدگان طوفان نیواورلئان در آمریکا به طور کامل از شرایط بحرانی خارج نشده اند .
بر همین اساس از آنجایی که مسلما هدف آمریکا و رسانه ای همچون رادیوفردا کمک به زلزله زدگان نیست ، رادیودیروز به بررسی پشت پرده ی این سیاست رادیوفردا می پردازد .
۱) سوء استفاده ی سیاسی از زلزله برای فشار و جوسازی علیه نظام :
یکی از مهمترین اهداف و پشت پرده های سیاست رادیوفردا در پوشش اخبار مربوط به زلزله سوء استفاده ی سیاسی علیه نظام است . خصوصا که رادیوفردا تا کنون در القای جدایی بین مردم و نظام ناموفق بوده است و از فرصت زلزله و احساسات و عواطف مردم برای رسیدن به این هدف خود استفاده می کند .
۲) تحریک مردم علیه نظام و ایجاد ناامیدی :
دیگر هدف مهم و عمده ی رادیوفردا تحریک مردم است . علی الخصوص که تا انتخابات ریاست جمهوری چند ماهی بیشتر باقی نمانده است و این موضوع هم در ایجاد نارضایتی و تحریک مردم به منظور بستر سازی برای سناریوهای امنیتی احتمالی در آستانه ی انتخابات سال آتی می تواند بسیار کمک کننده باشد .
۳) تحت الشعاع قرار دادن اجلاس عدم تعهد ها :
دستاوردهای بی نظیر و مهم نظام در جریان اجلاس عدم تعهد ها در تهران دیگر دلیل این روند رادیوفرداست که قصد دارد با آشفته نشان دادن وضعیت زلزله زدگان و بی تفاوت نشان دادن مسئولان نسبت به زلزله زدگان ، دستاورد های این اجلاس مهم را به حاشیه ببرد .
۴) تحریک آذری ها و تشویق جدایی طلبان و دامن زدن به قومیت گرایی :
اما یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهداف رادیوفردا که هماهنگ با سایر دشمنان نظام هم صورت می گیرد سوء استفاده ی حداکثری از این فرصت برای تحریک آذری ها و تشویق جدایی طلبان و نیز دامن زدن به قومیت گرایی در این منطقه است که مردم و مسئولین با درک صحیح این موضوع نباید اجازه ی هر گونه توطئه یا اخلالی را بدهند .
Share/Save/Bookmark
مولف : دکتر علی ایوبی
 
مراحل ارسال پيام صوتی: کليد دايره > کليد مربع > کليد ذخيره > کليد ارسال > پس از بسته شدن پنجره، کليد ارسال نهايی
مدت زمان هر پيام حداکثر 1 دقيقه و 30 ثانيه می باشد.
در صورتی که برای اولين بار از اين امکان در سايت ما استفاده می کنيد و با پيغام امنيتی فلش مواجه می شويد بايد بر روی گزينه Allow کليک کرده تا امکان استفاده از ميکروفون فعال شود.
برای استفاده از اين امکان بايد نرم افزار Flash Player نسخه 11 يا بالاتر بر روی سيستم شما نصب باشد.
با کليک بر روی علامت ميکروفون می توانيد پيام صوتی خود را در مورد اين مطلب ارسال کنيد. 

آدرس ايميل :